Cellulit na udach co robić?

Cellulit to zmora, która dotyka wiele kobiet. Występuje często w newralgicznych miejscach, przez co stanowi poważny problem podczas wakacji, czy sytuacji intymnych. Wystarczy lekko ugiąć nogi na przykład podczas siedzenia, aby na nogach pojawiły się nieestetyczne i pomarszczone grudki. Rozmiar cellulitu zależny jest od stopnia zaawansowania i często wpływa na niego wielu czynników. Cellulit na udach co robić, gdy się pokaże? Jakie mogą być przyczyny? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań przedstawimy w naszym dzisiejszym artykule.

CELLULIT NA UDACH CO ROBIĆ?

 

Przyczyny cellulitu 

Chociaż często nie mamy większego wpływu pojawiający się cellulit, warto wskazać czynniki ryzyka, które mogą sprzyjać jego rozwojowi lub dodatkowo je potęgować. Wśród nich warto wyróżnić między innymi:

  • wysoka ilość soli w diecie,
  • nadmiar cukru,
  • siedzący tryb życia,
  • brak aktywności fizycznej,
  • kłopoty z krążeniem,
  • palenie papierosów oraz
  • inne czynniki np. genetyczne.

Sposoby na walkę z cellulitem 

serum na cellulitWarto zacząć przede wszystkim od tego, że należy połączyć ze sobą dwa siły: zdrowy tryb życia oraz odpowiednie kosmetyki. Tylko dzięki temu mamy możliwość szybkiego wyeliminowania problemów. Poniżej kilka wskazówek, które warto rozważyć.

Po pierwsze: dobry krem  na cellulit

Wprawdzie istnieje wiele tego typu produktów, warto wybrać te, które polecane są na przykład przez inne kobiety. Wśród popularnych z pewnością możemy wyróżnić Vialise, który nie zawiera żadnych substancji chemicznych, dzięki czemu mamy całkowitą pewność, że nie będzie nam zagrażał. Ekstrakt z bluszczu, ekstrakt z kasztanowca, ekstrakt z bylicy, boże drzewko, ekstrakt z ruszczyka kolczastego, wyciągi z alg, kofeina, rutyna oraz  kwas askorbionowy, to składniki, które bardzo często polecane są w domowych peelingach. Niektóre substancje chemiczne mogą tylko pogorszyć stan naszej skóry, dlatego ważne jest to, aby dokładnie czytać etykiety.

Po drugie: odpowiednia dieta 

Bez odpowiedniej diety nie możemy liczyć na spektakularne efekty. Nadmiar soli, tłuszcze, słodycze oraz dania typu fast-food tylko sprzyjają rozwojowi cellulitu. Warto zatem wprowadzić warzywa i owoce do codziennej diety, aby dostarczyć prawdziwych i wartościowych składników do naszego organizmu. W przypadku zaawansowanego cellulitu dobrze sprawdza się grejpfrut, który oczyszcza organizm z toksyn.

Po trzecie: ćwiczenia 

Istnieje szereg programów treningowych, które dostępne są w internecie, więc nie powinniśmy mieć problemu z ich znalezieniem. W przypadku cellulitu na udach ćwiczenia są niezbędne tak samo, jak odpowiednie kremy. Warto skupić się na treningu dolnych części ciała, aby odpowiednio je naprężać i naciągać. Wykroki, przysiady oraz popularne „nożyce” z pewnością pomogą podczas kuracji.

Na koniec ostatnia wskazówka! Jeżeli zdecydujemy się na użycie np. kremu Vialise, warto nakładać go okrężnymi ruchami z dołu do góry. To z pewnością pozwoli rozmasować poszczególne grudki. Momentami odczucie może być bolesne, jednak z czasem ustaje.

Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą w szybki i skuteczny sposób pozbyć się cellulitu na udach, a krótkie spodenki, bikini, czy spódnice na pewno nie będą stanowiły problemy podczas wakacji i nie tylko. Połączenie diety, kremu oraz ćwiczenie z pewnością korzystnie wpłynie na czas kuracji i odpowiednio napręży, oraz uelastyczni skórę. Warto dbać o uda także po ustąpieniu objawów, aby nie powróciły ze zdojoną siłą. Czasami wystarczy chwila nieuwagi i możemy na nowo zmagać się z uciążliwym i niekomfortowym problemem.

Inne istotne informacje: Krem na cellulit – Skuteczne wspomaganie diety i treningów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

49 − = 43