Depilacja laserowa zwalczy między innymi objawy zapalenia mieszków włosowych

Depilacja laserowa przynosi korzyści nie tylko estetyczne, ale też zdrowotne. Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele stanów zapalnych na naszej skórze pochodzi od jednorazowych maszynek, plastrów, wosku czy nawet depilatora elektrycznego. Depilacja laserowa wykonana kilka raz w serii powtórzeń okazuje się być trwałym i profilaktycznym zabiegiem – podrażnienia, zranienia i blizny odchodzą do przeszłości.

Depilacja laserowa – częstotliwość zabiegów
Obszar zabiegowy Odstęp czasu pomiędzy zabiegami Liczba zabiegów
Pachy 4 tygodnie 6-8
Plecy 10 tygodni 6-8
Nogi 6 tygodni 6-8

WRASTAJĄCE WŁOSKI – JEDNA Z NAJCZĘSTSZYCH DOLEGLIWOŚCIDepilacja laserowa pach.

Kiedy ciało jest podrażniane, rosnące włosy nie przebijają się przez skórę – to właśnie wrastające włoski. Skręcają się i ukazują jako czarne kółeczka. Wyglądają nieestetycznie i wymagają dodatkowej pielęgnacji, która zredukuje ich widoczność. Wrastające włoski nie bolą, ale boli np. zapalenie mieszków włosowych.

To zakażenie bakteryjne i kolejny problem golenia się w tradycyjny sposób. Kiedy sytuacja dotyczy np. pach, wiemy jak bolesne bywa nawet zwykłe psiknięcie dezodorantu. Dlatego tylko depilacja laserowa pach może sprawić, że skóra w tym miejscu pozostanie zawsze w dobrej kondycji.

DEPILACJA LASEROWA – OPINIE PACJENTÓW I PIERWSZE WRAŻENIA

W opiniach na temat depilacji laserowej nie ma dużej rozbieżności – większość pacjentów cieszy się efektami już pierwszej dawki lasera. Wiedzą, że dla najlepszego efektu muszą powtórzyć zabieg ok. 4 razy, ale już pierwsze naświetlenie niszczy dużą ilość macierzystych komórek włosa. Depilacja laserowa jest w opiniach pacjentów kliniki zabiegiem przyczyniającym się do lepszego życia. Często akcentuje się:

  • wzrost energii i chęci do życia.
  • wzrost pewności siebie.
  • większą motywację do działania i wytrwałość w tym działaniu.
  • oszczędność czasu i pieniędzy.

Depilacja laserowa przeciwwskazania umieszcza w grupie głownie chorób skóry: zakażenia grzybiczne, choroby nowotworowe, stany zapalne skóry, alergie, blizny, trwające leczenie antybiotykami, trwające leczenie hormonami, ciąża i etap karmienia piersią. Laserowa depilacja przeznaczona jest wyłącznie dla ludzi zdrowych – zarówno w sposób widoczny (na naskórku), jak i wewnętrznie.

Depilacja laserowa Gdańsk – Zapomnij o goleniu i depilacji raz na zawsze!

CZY DEPILACJA LASEROWA BOLI W TRAKCIE LUB PO ZABIEGU?

„Depilacja laserowa bikini jest najbardziej niekomfortowa, bo ten właśnie obszar cechuje się dużą wrażliwością. Reakcje dotykowe pozostałych miejsc są różne, ale zwykle nie wiążą się z bólem.” – mówi Alicja Bernard, kosmetolog z Clinica Cosmetologica

O tym czy depilacja laserowa boli najczęściej decydują indywidualne czynniki – w tym osobisty próg bólowy. Po zabiegu może wystąpić obrzęk i zaczerwienienie, natomiast nie powinno budzić obaw – ustąpi samoistnie po kilku godzinach. Ważna jest też pielęgnacja po wyjściu z gabinetu i pełna Depilacja laserowa bikini.troska o to, by wydepilowane miejsce zostało zregenerowane.

Myślenie, że depilacja laserowa kończy się w gabinecie to poważny błąd. Po powrocie do domu trzeba smarować ciało nawilżającymi kosmetykami, unikając jednocześnie drażniących czynników: nadmiernego potu, promieniowania słonecznego, światła solarium, temperatury sauny, gorącej wody i dezodorantów – jeśli usunięte zostały włosy spod pachy.

Samo przygotowanie zaczyna się już 30 dni wcześniej. Eksperci proszą o zrezygnowanie z golenia innego niż za pomocą maszynki. Nawet jeśli najbardziej skuteczne wydają nam się np. plastry, przez miesiąc używajmy tylko jednorazowego narzędzia. Maszynką usuwamy też owłosienie na dobę przed zabiegiem. Tydzień wcześniej przestajemy zażywać leki fotoalergiczne i fototoksyczne – w razie wątpliwości skonsultujmy się z lekarzem pierwszego kontaktu.

Być może nawet nie mamy świadomości, że właśnie takie leki przyjmujemy na co dzień. Problemowe są także niektóre herbaty ziołowe – np. z dziurawca. Zaleca się, by zrezygnować również z nich. Oprócz tego pilnujemy, by skóra poddana laserowi nie była opalona ani w żadnej sposób podrażniona.

LASER DO DEPILACJI VECTUS – PROPOZYCJA NA DOBRY POCZĄTEK

Wybierając się na pierwszą wizytę do gabinetu i szukając modelu na pierwszą depilację laserową, postawmy na nowoczesny laser do depilacji Vectus. Warto to zrobić głównie dlatego, że jest wyjątkowym rozwiązaniem łączącym trzy ważne technologie. Pierwsza z nich – Advanced Contact Cooling – to system chłodzący, który pilnuje by ciało nie ulegało przegrzaniu w trakcie zabiegu.

Photon Recycling to z kolei rozwiązanie zapewniające skuteczniejsze użycie światła odbijanego od skóry. Jest ono za pomocą luster z powrotem wprowadzane do ciała, co zwiększa ilość usuniętych komórek włosa. Wszystko jednak rozpoczyna się od użycia czytnika Skintel, mierzącego poziom melaniny pacjenta. Na tej podstawie dopasowuje się właściwe parametry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

74 − = 65